Opryskiwacze zasilane pneumatycznie stosuje się głównie do oprysków niewielkich powierzchni działek, drzewek owocowych lub upraw.
Urządzenia te doskonale sprawdzają się podczas tradycyjnych oprysków owadobójczych i grzybobójczych, a także podczas nawożenia roślin ogrodowych i nawadniania powierzchni rośliny (zraszania). Odpowiednie stosowanie środków ochrony roślin gwarantuje ich piękny wygląd i ochronę przed chorobami.
Opryskiwacze ciśnieniowe są niezbędnym urządzeniem w każdym domu z ogrodem, ale mogą być stosowane również na działce, polu, grządce, w sadzie, na balkonie lub tarasie.
Opryskiwacze podzielić można na 3 typy: duże opryskiwacze zawieszane, mniejsze opryskiwacze ciśnieniowe i zupełnie małe ręczne opryskiwacze.
Każde z tych urządzeń przeznaczone jest do innej wielkości terenu, który chcemy poddać opryskowi.
Opryskiwacze zawieszane doskonale sprawdzają się podczas oprysków ogromnych pól uprawnych.
Dokładnym przeciwieństwem opryskiwaczy zawieszanych, są opryskiwacze ręczne. Te małe urządzenia dobrze sprawdzają się podczas pielęgnacji pojedynczych roślin w naszym domu.
Co w przypadku, jeżeli mamy dom z ogrodem lub działkę?
Do pielęgnacji przydomowego ogródka doskonale nadają się opryskiwacze ogrodowe AGREKOM. Urządzenia te wyposażone są w 19-litrowy zbiornik ciśnieniowy i długą lancę. Dzięki temu pozwalają na opryski drzewek owocowych, krzewów, grządki, a nawet trawnika w przypadku stosowania środków na kleszcze. Tego typu opryskiwacze pozwalają również na pracę urządzenia z pistoletem do oprysków. Dzięki temu cały proces jest bardziej precyzyjny.
Opryskiwacz jako pianownica
Opryskiwacze mogą być również wykorzystywane jako pianownice do natrysku aktywnej piany myjącej. Aby nasz opryskiwacz sprawdzał się również w roli agregatu do piany aktywnej, niezbędny będzie montaż specjalnego modułu pianującego. W przypadku stosowania pistoletu do oprysków warto również zaopatrzyć się w odpowiednie dysze, które potęgują gęstość piany.